O Miaa

Dziewczyna z palnikiem i młotkiem w ręku – projektantka i właścicielka marki MIAA. Tajniki złotnictwa pogłębiałam u swojego mentora, artysty, plastyka pana Piotra Cieciury. Zdecydowałam się również podjąć naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru specjalizacja Projektowanie Biżuterii.

Inspiruje mnie otaczający świat, fascynują ludzie, to jak żyją, jak się poruszają, do czego przywiązują wagę. Uwielbiam chłonąć atmosferę sztuki. Wątki architektury i malarstwa otwierają przede mną nowe horyzonty.

Zawsze fascynował mnie świat mody wiedziałam, że tylko kreatywna praca da mi spełnienie i pozwoli mojej duszy wzrastać. Początkowo myślałam o projektowaniu ubioru, ale życie szybko zweryfikowało moje plany. Na mojej drodze pojawił się Pan Piotr Cieciura, który zapoznał mnie z  podstawami technik złotniczych – nauczyłam się cięcia piłką włosową, lutowania, piłowania, polerowania i oprawy kamieni. Kiedy weszłam do jego pracowni, przeniosłam się w magiczny świat metalu i formy. Wiedziałam, że moje życie nie będzie już takie samo. Od tamtej pory moją pasją stało się złotnictwo. Uwielbiam spędzać czas w mojej pracowni i tworzyć dla Was nowe wzory.

Dostałam wyróżnienie w konkursie Młodzi w Łodzi, zaprojektowałam pierścionek zapachowy oraz brałam udział w prestiżowych warsztatach Art and Fashion Forum w Poznaniu to dało mi pewność siebie, że warto iść za swoimi marzeniami. W 2017 roku otworzyłam markę MIAA. Obrałam drogę, którą idę konsekwentnie i wytrwale, co daje mi ogromne szczęście. Zaczęłam żyć w zgodzie ze sobą i na swoich zasadach.

Moją biżuterię kieruje do kobiet pragnących podkreślić swoją osobowość i indywidualny styl. Wychodzę na przeciw spersonalizowanej biżuterii. Łamię bariery monotonii i serii.  Moje projekty powstają pod wpływem doznawanych bodźców i obserwacji. Patrzę na świat przez pryzmat emocji, a następnie tę rzeczywistość przekazuję w swoich małych dziełach